Koncept pro přípravky

Koncept pro přípravkové kategorie

Úkolem a snad i posláním nás, trenérů přípravek, je snaha o získání srdcí kluků pro fotbal, vzbuzování pozitivních emocí, radosti ze zlepšování se, soutěžení, uvědomování si sounáležitosti s kolektivem, smyslu pro fair-play ..

Spolupráce s rodiči je velmi důležitá - nechceme jen trénovat, ale i vychovávat.

U dětí je rozhodující počet naučených dovedností a radost ze hry, NE vítězství za každou cenu, pořadí v tabulce. Výkon jednotlivce a celkový obraz hry týmu je důležitější než výsledek. Prohy chceme s pokorou přijímat a přidat větší usilí v tréninku, aby se prorhra nemusela opakovat.

Každá věková kategorie má své úkoly, které na sebe postupně navazazují a zvyšuje se náročnost!

Velmi důležitý je a zajímá nás individuální herní výkon, týmový stojí až za ním. Snažíme se vytvořit partu, která podporuje kolektivní myšlení. Klademe důraz na individuální techniku. Chceme, aby se hráči dokázali prosadit v souboji jeden proti jednomu. Proto je klička (obcházení soupeře) důležitější než přihrávka.

Technika by měla být prováděna v plné rychlosti.

"Špičkoví hráči jsou špičkově technicky vybavení"

Naučené dovednosti vkládáme do her malých forem

Snažíme se plně využít ,,Zlatý věk motoriky", kdy se hráči nejrychleji a nejsnáze učí novým dovednostem

Vedeme kluky v duchu všestranného rozvoje, tzn. neděláme jen fotbal. V rámci tréninku a stimulace koordinačních schopností pracujeme i na všeobecné obratnosti (gymnastika, základy úpolových sportů, atd.).

Ve spolupráci s Vámi, rodiči, podporujeme další pohybové aktivity, jako jsou jízda na kole, plavání a další přirozené formy pohybu.

V rámci všeobecného rozvoje si všichni kluci vyzkouší většinu postů na všech stranách hřiště včetně postu brankáře.

Herní posty nedělíme na obránce a útočníky, útočíme všichni, buď na branku soupeře, abychom ji ohrozili zakončením, nebo na míč, abychom ho co možná nejrychleji získali pod svoji kontrolu.

Budeme objasňovat a postupně i vyžadovat zvládání základů taktického jednání jednotlivců, v závislosti na jednotlivých, konkrétních herních situacích. Zvládnutí specifických úkolů v nižších kategoriích je základem úspěchu kategorií následných.

Každá věková kategorie je pro nás důležitá!

Vedeme hráče k umění přijmout konstruktivní kritiku, chápat její smysl, vedem je k umění hledat možnosti ke zlepšování se.

Hrajeme si pro budoucnost!

Drazí dospělí, jsme velice rádi, že se na nás chodíte dívat, každý trénink, každý zápas, turnaj, je náš Velký den, den kdy chceme ukázat, co všechno jsme se již naučili. Každý z nás chce vyhrát, ale i kdyby se nám to nepovedlo, nic se přeci neděje. Pro nás je hlavní radost a prožitek ze hry. Nechte nás proto, prosíme, hrát, je to naše utkání, naše hra i naše chyba, kterou uděláme. Ale i ta nás může naučit něco nového. Proto Vás prosíme povzbuzujte nás, fanděte, ale neraďte, nekritizujte nás !!!

Posledních 30 dnů: 611 | Posledních 7 dnů: 161 | Poslední den: 12