Trenérská licence Grassroots Leader pro rodiče a začínající trenéry

Co je Grassroots Leader Certifikát?

Vážení přátelé, rodiče, budoucí kvalifikovaní trenéři.

Fotbalová asociace České republiky si velmi váží Vaší energie, kterou věnují trenéři a rodiče do práce s našimi nejmenšími fotbalisty. Rádi bychom Vám v této nelehké práci podali pomocnou ruku, a proto Vám nabízíme základní stupeň trenérského vzdělání, který je zaměřen na děti, které s fotbalem začínají, nebo nedávno začaly. Jedná se o kategorie předpřípravek a přípravek, tedy děti zhruba od 5 do 11 let věku.

V rámci této online licence naleznete základní tématické celky, které by měl každý začínající trenér znát. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat v jejich sportovní radosti. Záměrně neříkáme pouze „fotbalové radosti“, protože v těchto úvodních letech je velmi důležité, aby se děti nezaměřovaly pouze na jeden sport, ale aby měly různorodé a pestré zážitky a dovednosti.

Věříme, že Vaše první trenérská licence Grassroots leader poslouží i k Vašemu osobnímu rozvoji a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Přejeme Vám při získávání licence hodně štěstí a příjemně strávených chvil, které mají smysl.

Fotbalová asociace České republiky

Pokud rodiče úspěšně obstojí v závěrečném testu, mohou mi zaslat vygenerovaný certifikát na e-mail tomas.hajek@fksokolov.cz a já jim ho vytisknu a zatavím do fólie, aby měli osvědčení o absolvování tohoto kursu.

Odkaz na webové stránky s výukou Grassroots Leader je ZDE.

Tomáš Hájek, šéftrenér přípravek FK Baník Sokolov