Turnaj U10 - 8.12.2019

Halový turnaj U10 v režii baníkovců

Sportovní hala ISŠTE Sokolov hostila na druhou adventní neděli halový turnaj přípravek v kategorii U10. Za velmi slušné divácké kulisy bylo k vidění celkem osm výběrů, které byly rozděleny do červené a modré skupiny po čtyřech týmech. Z těchto skupin následně postupovaly týmy buď do zlaté skupiny nebo stříbrné skupiny.

Domácí Baník měl v turnaji hned trojí zastoupení a jak se později ukázalo, všechny tyto výběry byly v  turnaji velmi úspěšné. Vedle Baníku se svými fotbalovými nadějemi dorazily i TJ Jiskra Aš, TJ Rozvoj Trstěnice, FC Cheb, TJ Lokomotiva Karlovy Vary a soupeř velmi zvučného jména - FC Viktoria Plzeň.

Červenou skupinu ovládl tým plzeňské Viktorky, který si v cestě za postupem ze skupiny poradil s týmy Aše a Trstěnic. Ve skupině Plzeň přišla o body pouze s druhým postupujícím - žlutým týmem FK Baník Sokolov, který v zápase s Plzní bral bod za remízu 1:1. Tyto dva týmy tak putovaly do boje o celkové vítězství, o kterém se rozhodovalo ve zlaté skupině. Na třetí a čtvrté pozici skončil tým Aše s týmem Trstěnice, který podlehl výběru Aše 0:3 a společně tak oba týmy čekaly zápasy ve stříbrné skupině.

Modrá skupina byla v režii mladých pušek z FC Cheb, které posbíraly v modré skupině plný počet bodů za tři vítězství. Na druhém postupovém místě do zlaté skupiny se umístil domácí zelený tým FK Baník Sokolov, který si připsal vítězství nad karlovarskou Lokomotivou. Stříbrná skupina tak čekala výběry Lokomotivy a domácí výběr našich baníkovců z kategorie U11.

Stříbrná skupina složená z týmů na třetích a čtvrtých pozicích se nejlépe vyvedla týmu z Aše. Jiskra si v této skupině poradila s každým soupeřem a díky třem vítězstvím se umístila na konečném 5. místě. 6. místo ukořistil tým z Trstěnic, který si do tabulky ve stříbrné skupině připsal čtyři body. Na 7. a 8. místě se postupně umístily týmy Lokomotivy a Baníku U11.

Ve zlaté skupině se rozhodovalo o konečném vítězi turnaje. Nepopulární bramborová medaile připadla na tým FC Viktorie Plzeň, která získala ve zlaté skupině dva body stejně jako FC Cheb, který se umístil díky lepšímu skóre na třetím místě. O prvním místě bylo rozhodnuto už před posledním zápasem ve kterém se potkaly domácí výběry Baníku Sokolov. Zelený tým Baníku v tomto utkání podlehl žlutému, který si tak zajistil stříbrné medaile.

Po skončení turnaje přišel na řadu vyhlašovací ceremoniál a vyhlášené byly také individuální ceny. Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Jan Novotný z týmu Jiskra Aš, nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Lukáš Štercl z Chebu. O nejlepším střelci však musely rozhodovat pokutové kopy mezi domácími fotbalisty Tomášem Lippertem a Jakubem Šourkem. Mini-soutěž o nejlepšího střelce turnaje zvládl lépe Tomáš Lippert ze žlutého výběru FK Baník Sokolov, který tak s osmi přesnými zásahy vyhrál toto individuální ocenění.

Každý z účastníků turnaje si odnesl volné vstupenky, či slevové poukazy do Aquaforum Františkovy Lázně.